FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Testowy temat w SubForum
Autor Wiadomość
magdala-2
Administrator

Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 82
Wysłany: 2003-09-25, 04:01   Testowy temat w SubForum

Testowy temat w SubForum
 
 
jaron

Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-08-13, 20:28   

Witam Wszystkich.
Mam prośbę,mój tato 16.03.2012 był poddany operacji całkowitej laryngoktomi,następnie był naświetlany pobrał 30 lamp miał kontrole po miesiącu i dzięki Bogu jest jak na razie wszystko OK.Na 24.08 ma jechać do Poznania na oddział foniatrii i audiofoni.W między czasie stawał na komisji w Powiatowym zespole d/s Orzekania o Niepełnosprawności w Gorzowie Wlkp i tam otrzymał decyzje iż jego stopień niesprawności jest " Znaczny ".Próbowałem dociec z czego może korzystać mając takie orzeczenie ale to jest czarna magia gdyż niby się okazuje że jako takich ogólnych przepisów nie ma i każdy rejon może mieć inne przepisy odnośnie przywilejów.Jeżeli możecie to proszę o podpowiedzi za czym mogę chodzić z takimi dokumentami.Pozdrawiam Wszystkich .
jaron
 
 
marylka78 

Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 37
Skąd: małopolska
Wysłany: 2012-08-15, 12:21   

SKORO TWÓJ TATA MA ZNACZNY STOPIEN NIEPEŁNOSPRAWNOSCI TO MUSISZ ,W POWIATOWYM ZESPOLE DO ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI ,ZŁOZYC WNOIOSEK O LEGITYMACJE ,DZIEKI NIEJ BĘDZIE MIAŁ TANSZE PRZEJAZDY W RAZ Z OPIEKUNEM .JEŻELI MA TELEFON STACJONARNY MUSI TEŻ TAM UZYSKAĆ PAPIER O STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOSCI I WTEDY NALEŻY SIE ZNIŻKA ABONAMENTU O POŁOWE. I OCZYWISCIE POWINNIEN ZAPYTAC O DODATEK PIELEGNACYJNY W ZUS ,TYLKO TAK JAK PISZESZ KAŻDA INSTYTUCJA W DANYM REJONIE PODCHODZI INACZEJ DO SPRAWY ,ALE WARTO ZA TYM IŚĆ...
 
 
zuza 

Rok operacji: 2010
Dołączyła: 21 Kwi 2012
Posty: 59
Skąd: ziemia Michałowska
Wysłany: 2012-08-15, 12:37   

Tylko nie do ZUS-U dla tej instytucji jesteśmy zdrowi że nie mówimy to pryszcz dodatek to tam gdzie stopień niepełnosprawności przy okazji sprawdż czy nie należy się karta parkingowa bo ja mam Tak jak piszesz jedna Polska a wszędzie inaczej szok! pozdrawiam
 
 
jaron

Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-08-15, 15:59   

Witam!
Dzięki za odpowiedzi na moje pytanie.Zuza,a na jakiej podstawie wystawili ci kartę parkingową, w orzeczeniu które otrzymał mój Tata jest zawarty punkt iż nie przysługuje i tak też stwierdził facet z którym rozmawiałem w wydziale komunikacji że jeżeli w punkcie 8 bądż 9 jest zapis że nie przysługuje , to oni nie mają podstaw do wydania takiej karty.Pozdrawiam
 
 
zuza 

Rok operacji: 2010
Dołączyła: 21 Kwi 2012
Posty: 59
Skąd: ziemia Michałowska
Wysłany: 2012-08-15, 18:56   

Witam ! w punkcie 9 mam zaznaczone tak na podstawie art j8 ustawy ale niestety tej ustawy nie mam Wiem że wielu z nas ma kartę parkingowa dlatego śmieszą mnie te sprawy co kraj to obyczaj Za to ZUS zabrał mi dodatek pielęgnacyjny pozdrawiam
 
 
teresag162 
teresag162

Rok operacji: 2001
Wiek: 61
Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 120
Skąd: łebunia- lębork .woj.pomorskie
Wysłany: 2012-08-16, 17:33   

witam co do mnie to nie mam kRTY PARKINGOWEJ .POWIDZIANO MI ZE PRZYSŁUGUJE SIĘ OSOBIE ,KTÓRA MA PROBLEM Z NOGAMI Z CHODZENIEM LUB IINNĄ NIESPRAWNOŚĆ RUCHOWA ,BYŁAM 2 RAZY PYTAC I TAK SAMĄ ODPOWIEDŻ OTRZYMAŁAM A STOPIEN NIESPRAWNOSCI MAM ZNACZNY NA STAŁE. CO ZAS DO ZASIŁKU PILEGNACYJNEGO MI ZUS ZABRAŁ PO 5 LATACH ,ALE BYŁAM NA KOMISJI W STAROSTWIE TAM OTRZYMAŁAM STOPIEN ZNACZNY I TERAZ MAM NA STAŁĘ Z OPIEKI CZYLI Z GMINY,TAK ONI ZAWSZE MIESZAJA LUDZIOM I UTRUDNIAJĄ ! KAZDE WOJEWÓDZTWO CHYBA INACZEJ? ,BO NIE UMIEM TEGO WYTŁUMACZYC?POZDRAWIAM TERESA.
 
 
jaron

Dołączył: 24 Mar 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-08-17, 19:16   

Witam !
Widzę że temat który poruszyłem jest tematem gorącym a to za sprawą nie spójnych przepisów w naszym kochanym państwie.Dziękuje za informację jakich mi udzielacie,rozmawiałem dzisiaj z panią zajmującą się w PCPR sprawami osób z orzeczeniem niepełnosprawności o dofinansowaniu czyli do czego taka osoba może otrzymać dofinansowanie.Pomijam takie rzeczy jak turnusy rehabilitacyjne czy środki i materiały.Wychodzi na to że za każdym razem jak powstanie jakiś problem odnośnie czy to coś podlega dofinansowaniu to najpierw należy się zwrócić do PCPR i zapytać czy można otrzymać takie dofinansowanie.Nie posiadają jakiegoś szymla gdzie pisało by czarno na biały iż są takie grupy które podlegają dofinansowaniu.Jest to chore i tyle.I tak trzeba iść do kazdego urzędu i pytać bo każdy ma swoją działkę,czy wy też macie takie wrażenie?.
Pozdrawiam !
Jarek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 12