FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Masaż limfatyczny i nie tylko
Autor Wiadomość
magdala-2
Administrator

Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 82
Wysłany: 2012-03-22, 01:12   Masaż limfatyczny i nie tylko

Czytając wypowiedzi na forum i oglądając zdjęcia zorientowałam się, że wiele osób nie wie nic o masażu limfatycznym i jak bardzo on jest potrzebny osobom po laryngektomii. Konieczne jest co najmiej dwa razy w tygodniu odprowadzanie limfy .Jeśli chcecie więcej wiedzieć na ten temat to piszcie bardzo chętnie odpowiem.Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
teresag162 foto

pomógł:1

Wysłany: 2011-10-11 19:45:19
WITAJ, jak sie na tym znasz to prosze pisz ! na ten temat ja naprzykład mało wiem,na temat masażu ,chetnie skorzystam z twoich rad.pozdrawiam . Terenia
Danuta_62 foto

Wysłany: 2011-10-11 21:27:06
Nie ukrywam, że zastanawiałam się, czy masażystka to postać realna, czy wytwór czyjejś fantazji.Straciłam zaufanie, gdy nie mogłam znależć wypowiedzi na forum w temacie ;Ech życie; bo była Wojkowa i masażystki prawie w tym samym czasie i nic nie znacząca.Na Twojej stronce wyraznie prosiłam o takie informacje.Ja błądziłam po omacku- trochę pomógł mi Mundek, ale dalej nie znam zasad .Bydz może w moim przypadku to ;musztarda po obiedzie;, ale może warto?Z ćwiczeń korzystam co zamieściła Majka i również na zajęciach z logopedą.Natomiast o masażu nikt mi nic nie przekazał w żadnym szpitalu.Jeżeli jesteś osobą realną i wrażliwą, to proszę napisz parę słów.Czy skorzystamy to już inna sprawa.Pozdrawiam.
masazystka foto

Wysłany: 2011-10-12 09:16:32
Witaj Danusiu.Jestem jak najbardziej osobą realną.Na masaż nigdy nie jest za póżno . Szczegółowo opiszę na czym ten masaż polega dopiero w piątek bo to wymaga trochę czasu .Niestety teraz przez te dwa dni jestem bardzo zajęta.Przepraszam i serdecznie pozdrawiam do piątku.
masazystka foto

Wysłany: 2011-10-12 09:24:02
Witaj Teresko.Napiszę wszystko o masażu limfatycznym dopiero w piątek .Wymaga to trochę czasu a ja przez te dwa dni jestem bardzo zajęta.Przepraszam i serdecznie pozdrawiam.
heniek50 foto

banita
pomógł:1

Wysłany: 2011-10-12 14:29:53
Witam forumowiczow milo !
Zastanawia mnie wypowiedz Danuty_62. Czyz nie slyszalas o masazach po usunieciu krtani ??? Ja wiem ze sa nawet specjalne aparaty do masowania miejsc po operacji. Czy nie jest to Twoja zlosliwosc wobec masazystki ??? Pozdrawiam milo....... Heniek50
hepi foto

Wysłany: 2011-10-12 18:52:09
Heniu niesłusznie Danusię podejrzewasz o złośliwość my poprostu nic o takim masażu niesłyszeliśmy . Widać trafiłeś do lepszych lekarzy nasi nić nam na ten temat nie powiedzili Czekam z niecierpliwością na post Masażystki w piątek też chcę się coś dowiedzieć Pozdrawiam serdecznie
heniek50 foto

banita
pomógł:1

Wysłany: 2011-10-12 19:19:50
Witaj hepi!
Wszystko jest ok hepi. Moze zle to odebralem, ale jest super. Pozdrawiam milo-Heniek50
masazystka foto

Wysłany: 2011-10-14 18:59:24
Kochani.Witam wszystkich serdecznie.
Dzisiaj trochę teorii jutro porady praktyczne.
Stosując techniki masażu limfatycznego, możemy zlikwidować blokady naczyń limfatycznych, udrożnić szlak przepływu energii, zlikwidować obrzęki, wyleczyć pewne schorzenia układu limfatycznego.
Szczególnie ważne jest to wtedy gdy krążenie limfy zostało zaburzone przez operację chirurgiczną połączoną z usunięciem węzłów chłonnych. To właśnie one są odpowiedzialne za prawidłowe krążenie limfy w układzie limfatycznym naszego organizmu.
Podczas tego masażu chwyty powinny być luźne i lekkie.
Masaż limfatyczny nie jest masażem mięśni.
Próżnia utworzona przez naprzemienne, lekkie i delikatne uciski pomaga w odprowadzaniu chłonki.
Aby uzyskać ten efekt, w trakcie zabiegu płynnie przechodzimy od jednego do drugiego chwytu.
Zabieg ten wykonujemy w rytmie co 1-2 sekundy.
Do zobaczenia jutro
Masażystka

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2011-10-14 20:13:16
masazystka foto

Wysłany: 2011-10-16 17:07:13
Witam wszystkich.
U osób z zastojem limfatycznym w obrębie szyji , jeśli nie ma przeciwskazań typu rany, odczyn popromienny itd. stosuje się masaż limfatyczny.
Jego celem jest odprowadzenie limfy do układu limfatycznego z pominięciem usuniętych lub uszkodzonych radioterapią węzłów chłonnych.
Rozpoczynamy od masażu karku i obręczy barkowej. Kiedy poczujemy, że ta okolica staje się miękka i rozluźniona, zaczynamy właściwy masaż.
Ruchami okrężno-posuwistymi od czubka brody w kierunku karku i obręczy barkowej(gdzie przed chwilą zrobiliśmy dla niej miejsce) przesuwamy zalegającą chłonkę, wprowadzając ją ponownie do krążenia układu chłonnego.
Czynności te trzeba powtarzać wielokrotnie, przynajmniej trzy razy w tygodniu, tak długo aż chłonka znajdzie swoje nowe drogi obiegu.
Działania te pomogą w usunięciu obrzęków limfatycznych powstających powyżej usuniętych węzłów chłonnych. Czyli szyji, podbródka i policzków w okolicy żuchwy.
Masaż ten spowoduje również usunięcie napięcia mięśniowego i towarzyszącemu mu bólowi.
Są one spowodowane instynktownym i bezwiednym napięciem mięśni szyji i obręczy barkowej w celu chronienia okolic operacji i radioterapii.
W związku z powyższym nauka mowy przełykowej z wykorzystaniem protezki, czy bez niej, staje się łatwiejsza i bez stresowa.
Niestety pierwsze próby masażu karku i obręczy barkowej mogą być bolesne. Trzeba zacisnąć zęby i przeczekać bo efekty będą odczuwalne dosłownie za chwilę.
Natomiast okolice stomy i przedniej części szyji trzeba masować bardzo delikatnie nie zbliżając się nawet do granicy bólu.
Czas trwania masażu to ok. 25 minut.!
Pamiętajmy,że każdy z nas jest inny, wyjątkowy dlatego nie można bezkrytycznie stosować technik rehabilitacji bez uwzględnienia stanu psychosomatycznego.
Jeśli macie jakieś pytania, chętnie odpowiem na forum bądź w poczcie indywidualnej.
Masażystka


Przyznam się ,że jestem trochę zawiedziony, takim słabym zainteresowaniem problemami masażu limfatycznego. Wiem na pewno , że znakomita większość z pacjentów niewiele wie o tym, jak ważne jest rozmasowanie złogów limfatycznych tworzących się szczególnie po radioterapii. "Zbita" w twardą galaretowatą masę, chłonka limfatyczna, uniemożliwia prawidłowe krążenie krwi, utrudnia ruchy głowy ,powodując ból i poczucie sztywności szyi. Znam parę osób ,które nawet rok po radioterapii miały twarde zgrubienia pod szczęką a nawet tzw." policzki chomika". Samoczynnie, złogi limfatyczne wchłaniają się bardzo długo , powodując czasami nieodwracalne zmiany w krwiobiegu. Dlatego nie wolno lekceważyć tego zjawiska. Masaż można wykonywać samemu, delikatnymi kolistymi ruchami opuszków palców, od stomy w kierunku tyłu głowy, lub też włączonym laryngofonem, który doskonale spisuje się w roli masażera, bo wytwarza delikatne drgania. Pozdrawiam serdecznie Mundek mundek czapliński
heniek50 foto

banita
pomógł:1

Wysłany: 2011-11-06 18:00:44
Witam forumowiczow !
Na wstepie pragne podziekowac Mundkowi za skierowanie mnie na wlasciwe tory zeby robic masaz limfatyczny. Tak Mundek powiedziales ze masaz mozna robic laryngofonem, a ja mam jeszcze cos lepszego. Mam taki maly aparacik do masazu i robie sobie ten masaz pod broda. Efekty sa wspaniale. Tak jak sie przygladam to juz polowa tej drugiej brody zniknela. Naprawde kochani REWELACJA. Pozdrawiam Was milo - Heniek50
heniek50 foto

banita
pomógł:1

Wysłany: 2011-11-22 10:06:45
Witam forumowiczow !
Chcialbym aby ktos mi powiedzial lub udzielil instruktarzu jak masowac podbrudek zeby prawidlowo rozchodzila sie chlonka. Mysle ze Madzia kiedys mowila na ten temat tylko nie wiem do konca jak to robic. Pozdrawiam milo rodzinke forumowa i zycze milego dnia -Heniek50.
P.s. Cos masazystka ucichla ??????????????????

Edytowano 1raz, ostatnia edycja 2011-11-22 10:09:09
dgalosz foto

Wysłany: 2011-11-22 19:27:08
Witam mąż miał bardzo długo problem z podbródkiem i na szyi długo masowaliśmy ale lekarka poradziła żeby robić okłady z liści kapusty i pomogło - już po 2 dniach były widoczne efekty
marylka78 foto

Wysłany: 2011-11-22 21:30:42
Witam gdzie można kupic te laryngofony do masażu i w jakim czasie po radioterapi można wykonywać masaż limfatyczny w jaki sposób i co z tą kapustą zwykła kapusta prosze o rady mama jest po radioterapi czuje sie dobrze tylko nic nie wiem jak z tym masażem .
dgalosz foto

Wysłany: 2011-11-23 10:28:21
Marylko- mąż jest 6-ty miesiąc po radioterapii a 9 po usunięciu krtani .Limfa zbierała się szybko nie pomagały masaże ale kapusta i masaż leki pomógł.Liście kapusty potłucz tłuczkiem aż puści sok (z jednej strony liścia) i przyłóż na zgrubienia i opuchliznę ja owijam męża bandażem elastycznym na noc - wygląda śmiesznie ale to pomaga szyje jest całkiem inna i podbródek miękki - sprawdż powodzenia Pozdrawiam wszystkich z forum i dzięki za cenne rady wszystkie są pomocne Zosia
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2017-07-22, 05:56   

Dla osób po radioterapii..

Możecie nie wiedzieć o tym, że bardzo pomocny w usuwaniu jej skutków jest drenaż limfatyczny. Zgrubienia , stwardnienia na szyi, poniżej brody i w innych miejscach naświetlanych to nic innego jak chłonka = limfa, której odpływ został zablokowany. Ujścia kanalików, którymi rozchodziła się limfa po całym ciele kobaltem zostały zablokowane. Pomaga je odblokować drenaż limfatyczny, który można zastosować po raz pierwszy pół roku po zakończeniu naświetlań.. Kolejne - po pół rocznej przerwie.
W klinice onkologicznej w moim mieście wykonują je fizykoterapeuci przeszkoleni w tym kierunku. Pokazują też zestawy ćwiczeń jakie można samemu robić w domu.
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2017-11-23, 21:13   

Nie zapominajmy

o drenażu limfatycznym, który zmniejsza i ostatecznie likwiduje odczyn popromienny. Prawie wszyscy borykamy się z tym. Można go zastosować dopiero pół roku po kobaltoterapii. I wtedy śmielej patrzymy w lustro odnajdując duże podobieństwo do siebie sprzed operacji. Ale przecież opuchnięty(a) czy nie to i tak JA! :-D
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2018-01-13, 07:29   

Pisałam kiedyś

o Gieniu spod Białegostoku, który miał - pomimo kilku lat po zabiegu - ogromnie dużą wydzielinę, odkrztuszaniu nie było i nie ma końca. Okazało się, że to ziarnina w tchawicy daje taki efekt. Usunięto ją.
Temat powraca. Rurkę "zalepioną" żona czyści mu kilka razy w nocy, a on w dzień. Nie chcą go leczyć pulmonolodzy ( podobno płuca czyste), laryngolodzy oglądają tylko tchawicę. Od wczoraj Gieniu leży w szpitalu i walczy o zdrowie. Stracił apetyt, schudł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 11