FAQ      Szukaj      Użytkownicy      Download      Album      Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy sport jest dla nas?
Autor Wiadomość
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2017-08-12, 07:42   

Uważąjmy :roll:

z wychodzeniem z domu i ekspozycją na słońce. Słońce nie opala, ale parzy. Jest niebezpiecznie. Szczególnie po radioterapii jest zakaz opalania. Kapelusze na głowy i ochrona szyi, miejsc popromiennych. Uważajmy też na serducha - jest duszno. Trudno oddychać, nie dżwigajmy ciążarów. :!: :roll:
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2018-01-06, 20:36   

Brawo :-D

Kamil Stoch!!! Brawo dla całej drużyny! :-D
 
 
Andy 

Wiek: 49
Dołączył: 30 Paź 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-11-01, 02:10   Re: Czy sport jest dla nas?

mundekczapla napisał/a:
Pytanie jest retoryczne, czyli takie w którym zawarta jest odpowiedź. Oczywiście, że tak, chociaż słowo sport jest tak ogólne, że należy go doprecyzować. Wiadomo, że w wielu przypadkach nasi przyjaciele, to ludzie w zaawansowanym wieku, często dotknięci innymi chorobami czy schorzeniami. Ale nawet w takich przypadkach, zalecana jest aktywność ruchowa. Dlatego chodzenie z kijkami, długie spokojne spacery, jeżeli to możliwe, to także jazda na rowerze, są tymi formami aktywności, które zalecane są prawie wszystkim. A ponadto, każdy powinien mieć swoje ulubione zajęcie/ hobby/, takie które sprawia przyjemność i pozwala wypełnić czas. Wędkarstwo, to przyjemność pozwalająca na obcowanie z naturą i jednocześnie wspaniały relaks . Jestem pewny, że każdy w życiu, ma jakąś pasję. Pięknym przykładem jest Tadeusz z Łodzi, który kocha swoją działkę. Ja też mam swoją działkę nad jeziorem, spaceruję, a być może wrócę do wędkowania. Bo jeżeli można robić to co sprawia radość, to i zdrowie człowiekowi dopisuje. Pozdrawiam Mundek


Kochani, jeśli ktoś ma ciężko z wysiłkiem fizycznym to proponuję grę w golfa. Wbrew wszelki opiniom że jest to sport dla snobów to bądźmy nimi. Wbrew wszelkim opiniom nie jest to kosztowny sport, a ma bardzo wiele dobrych stron. Ruch na świeżym powietrzu, spacer, i rozkoszowanie się otaczającym nas światem. Jeśli ktoś z Was jest z okolic Lublina i chciałby spróbować się z tym sportem - polecam się. Mogę poprowadzić, pomóc, pokazać, zachęcić :). jako że jestem z Lublina to większe szanse na moją osobę mają ludzie z okolicy, ale wszystko jest do umówienia. W razie czego mam dodatkowe kije więc mogę pomóc, pokazać i zawieźć na pole golfowe :)
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2019-03-24, 12:45   

Halo Andy! :-D

Coś zamilkłeś :-D W golfa nie grywam, ale mogę potowarzyszyć, przyjrzeć się jak on ćwiczy cierpliwość, koncentrację i Bóg wie co jeszcze?
Kiedy poczuję wiosnę, lato to koncentracja idzie na bok, a zaczyna się czyste szaleństwo. Tyle energii przez zimę zagospodarowane, że trzeba ją uwolnić.
Na Podlasiu jest wiele stadni koni, a jazda przez las bywa fantastyczna. Oczywiście, pomalutku. Hi, hi :-D

No , co z tym golfem?. Grywasz czy nie?
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2019-04-06, 09:58   

Ja na razie, pomalutku :-D

jeżdżę do koni odnawiać znajomości. Poczesać, popatrzyć, pogadać z opiekunami. W maju pewnie będę na zawodach w ujeżdżaniu koni pod Krakowem. Rok temu było pięknie, aż miło było popatrzeć. Zobaczymy. :-D
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2019-08-23, 08:27   

Ależ pieknie dziś!

Zapowiada się sświeitny weekend - podobno ostatni taki przed jesienia. Trzeba wykorzystać. Trochę pobiegać, ot troszeczkę.
 
 
PiotrS 

Rok operacji: 2019
Dołączył: 15 Gru 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-12-16, 23:39   

Ja uprawiam wędkarstwo. Może ktoś powiedzieć - co to za sport, facet siedzi sobie i tyle. Nic bardziej mylnego - żeby wyrzucić zanętę i przynętę na jakąś przyzwoitą odległość, trzeba dobrze kijem machnąć, z użyciem dość dużej siły. Z tym siedzeniem to też nie jest tak, że się cały czas siedzi - w ciągu godziny trzeba co najmniej kilka razy wstać, sprawdzić, czy ryba przynęty nie zjadła, więc zwinąć żyłkę, założyć świeżą przynętę i zanętę, machnąć kijem... Za jakiś czas znowu to samo...
No i jak się ma haku karpia o wadzę 15 kilogramów, to się trzeba dobrze namęczyć, żeby go na brzeg wyciągnąć. Ja takiego ciągnąłem blisko 40 minut. Niemniej nie jest to wysiłek fizyczny przekraczający moje możliwości, w tym sezonie złapałem coś około 50 karpi i jak widać żyję :-)
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2020-03-04, 21:33   

Hej Piotrek

ślicznie opowiadasz o wędkowaniu, ale jakoś ja tego nie czuję, albo czuję inaczej. No wiem, baba jestem. Hi, hi :-D
 
 
PiotrS 

Rok operacji: 2019
Dołączył: 15 Gru 2019
Posty: 3
Wysłany: 2020-03-11, 08:12   

Skoro tak, to polecam ogród. My mamy taki duży, ze sporą ilością drzew i krzewów owocowych oraz krzewów i roślin ozdobnych. Utrzymanie tego wszystkiego w jakim takim stanie wymaga (z krótką, paromiesięczną przerwą zimową) stałej pracy. Już samo skoszenie 30 arów nieźle kondycje wyrabia :)))))
 
 
magdala 


Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1425
Wysłany: 2020-03-11, 13:59   

Hi, hi..masz rację :-D

W sobotę wybieram się na konie do Supraśla. Czas zadbać i przypomnieć się w stadninie. To bardziej dynamiczne.
Pozdrawiam. :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 11